Hastane hizmet sunumunda kalitenin artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.
06 Temmuz 2023

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte Sağlık tesisleri ziyaretleri kapsamında, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastane hizmetlerinin ele alındığı “hastane değerlendirme toplantısına” katıldı.
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplantı salonunda gerçekleşen “hastane değerlendirme toplantısına İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ve Hastane yönetimi katıldı. Hastane Başhekimi Doç.Dr. Bedri Caner Kaya tarafından sağlık tesisinde sunulan hizmetlerin kalitesi, hasta memnuniyeti, genel işleyiş, kalite ve verimliliğin arttırılmasına yönelik sunumlar yapılarak, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, sağlık tesisinde sunulan hizmetlerin kalitesi, hasta memnuniyetini arttırmak için eksiklikleri tespit edilen ve karşılaşılan sorunlardan en önemlisi fiziki yetersizliktir. Hastane içerisinde odaların daha verimli kullanılması ve Hastane içerisinde yeni poliklinikler açılması için fiziki ortam planlanması ve Haliliye ek hizmet binasında düzenlemeler yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Kısa süre içerisinde Kapalı psikiyatri servisini ve Pet CT yi faaliyete koyacağız. Yapılan iyileştirme çalışmaları ile poliklinik sayılarıda artacaktır. Şanlıurfa İl sağlık Müdürlüğü Olarak Halkımızın sağlık hizmet sunumundan kaliteli bir şekilde faydalanması için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
İl Sağlık Müdürü Solmaz, daha sonra hastane birimlerini dolaşıp yerinde tespit yaparak hastane yönetimi ve hizmet başkanları ile birlikte fikir alışverişinde bulundu